3Sport Nadal 2021

Des de l’Ajuntament de Sueca, la regidoria d’Esports amb la col·laboració del ADCV Ricers, el Club Pilota Xuquer i l’Associació Sueca sobre rodes, Club Handbol, Club Futbol Sala i Club Boxeo Antonius Pugilatus, ofereix per a aquestes vacances de Nadal totes estes activitats esportives dirigides a xiquets/etes:


BENJAMÍ nascuts al 2012-2013
ALEVI nascuts 2010-2011
INFANTIL nascuts 2008-2009


Enguany s’organitzaran de forma descentralitzada, a les instal·lacions esportives municipals (Pavelló- Trinquet) i indrets a l’aire lliure (Pistes Skate), per adaptar-se a les mesures sanitàries vigents.


El 3Sport té la intenció d’ampliar l’oferta esportiva a la ciutat durant aquestes dates i que els xiquets/etes puguen gaudir d’unes jornades de jocs, desafiaments i activitats lúdiques i esportives, en horari de matí, per tal que puguen aprofitar la vesprada amb la resta d’oferta de Nadal que ofereix la ciutat.


L’activitat s’organitzarà en grups “bombolla” a falta de concretar els aforaments i altres condicionants, la proposta d’activitats serà variada, on cadascú participarà individual o col·lectivament dins del mateix grup.

Les activitats seran: del dilluns 27 al dijous 30
27 DILLUNS: Futbol Sala, Handbol i jocs d’habilitat i coordinació al Pavelló Cobert
Horari: de 9:30 a 12:30
Cal portar: roba esportiva, esmorzar i aigua

28 DIMARTS: Raspall al Trinquet Municipal
Horari: de 9:30 a 12:30
Cal portar: guant de raspall*, esmorzar i aigua.

29 DIMECRES: Skate a les pistes de patinatge
Horari: de 9:30 a 12:30
Cal portar: proteccions*, casc*, patins/skate*, esmorzar i aigua

30 DIJOUS: Flag (futbol americà) School Girl/boy (boxeo), Gimcana jocs tradicionals
Entrega de diplomes de participació.
Horari: de 9:30 a 12:30, 13:00 Entrega de diplomes de participació.
Cal portar: roba esportiva, esmorzar i aigua

* Hi haurà material a la disposició dels participants. Amb motiu de la covid19 és recomanable portar propi material

COM SERÀ ENGUANY EL 3ESPORT

La inscripció serà per equips igual que en convocatòries anteriors.
L’equip formarà part d’un GRUP amb altres equips.

Hi haurà 3 GRUPS, i cada jornada s’organitzarà de la següent forma:

DILLUNS 27

DIMARTS 28

DIMECRES 29

DIJOUS 30

La inscripció es farà telemàticament a través del Formulari d’inscripció